Stelsel van de zelfstandigen : wijziging percentages en minimumbedragen van de alternatieve financiering
12 januari 2026

De ministerraad keurt van 12 december 2025 een ontwerp van koninklijk besluit goed tot wijziging van de percentages en minimumbedragen van de alternatieve financiering van het stelsel van de zelfstandigen vanaf 2026.

De beslissing van de regering om de periode van vrijstelling van sociale bijdragen in geval van moederschap vanaf 2026 te verlengen van één naar twee kwartalen zal een daling van de inkomsten uit sociale bijdragen veroorzaken.

Om te vermijden dat deze structurele maatregel wordt gecompenseerd door de evenwichtsdotatie wordt de financiering van het Globaal Beheer via de alternatieve financiering vanaf 2026 met 11,3 miljoen euro verhoogd.

Laatste nieuws